محل تبلیغات شما

دانلود کتاب تاریخ ماد  دیاوف

کتاب نایاب و ارزشمند تاریخ ماد ، نوشته ایگور میخائیلوویچ دیاوف، یکی از شرق‌شناسان و ایرانشناسان روسی، متخصص عالی رتبه تاریخ شرق باستان و زبانهای باستانی است.مادها قبایل آریایی بودند که پیش از هخامنشیان بر بخش بزرگی از ایران کنونی پادشاهی داشتند. ماد‌ها امپراطوری بزرگ آشور را تار و مار کرده و دیگر کشورها را از قید بندگی آن دولت جبار آزاد ساختند. در این کتاب آمده است که نخستین اشاره به قوم ماد در کتیبه‌ای عنوان شده که گزارش حمله شلمانسر سوم به سرزمین موسوم به پارسوا، در کوه‌های کردستان، است.

هگمتانه (همدان) پایتخت مادها بوده است و پس از یورش سنگ‌دلانه کوروش هخامنشی و نابودی مادها، هگمتانه از صحنه ی دنیا حذف میشود. اما با روی کار آمدن داریوش بزرگ و اصلاحات اجتماعی او، این شهر دگرباره رونق گرفته و به عنوان یکی از پایتخت‌های هخامنشی (پایتخت تابستانی) مورد بهره قرار میگیرد.مطالب این کتاب نشان می‌دهد که طی نیم قرن اخیر برخی کشف‌های تازه باستان‌شناسی به عمل آمده و لوح‌هایی خوانده شده برخی از گوشه‌های تاریخی ماد را تا حدی روشن ساخته است.

دیاوف به گرد آوردن مدارک و اسناد تازه، تنظیم، تدوین، نقد آن‌ها و نیز تطبیق مطالب تاریخی پرداخته و چون افزون بر تخصص در تاریخ خاور باستانی، زبان‌شناسی زبردست نیز بوده، از اسناد و مدارک مستقیما بهره گرفته و بر جنبه پژوهشی کتاب افزوده و آن را ماندگار کرده است.

بخشهای این کتاب نایاب چنین است:
مقدمه‌ای برای بررسی تاریخ ماد
عهد جماعت بدوی در سرزمین ماد
دوره تکوین سازمان بنده‌داری در سرزمین ماد
ماننا و پادشاهی اسکیت‌ها و سکاها
پیدایش پادشاهی بزرگ ماد و سقوط آشور
جامعه و دولت پادشاهی ماد
معتقدات و فرهنگ پادشاهی ماد
ماد در تحت حکومت شاهنشاهی هخامنشیان

 

حجم: 19 مگابایت


دانلود کتاب
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

آهنگ جدید ایشان مشتاق ترند از ما به دیدار، ما خود حجاب خودیم بهترین پشم سنگ - نمایندگی پشم سنگ Medicaly مجله مسکن کیان تشریفات عروسی وبگاه علمی و آموزشی نکا نصیر بزرگترین ومعتبـــــرتریــن لینکدونــــــی تلگرام فالوور رایگان ستاد عشق و ارادت