محل تبلیغات شما

دانلود کتاب سلسله‌ التواریخ (شگفتی‌های جهان باستان)

کتاب نایاب " سلسله‌ التواریخ " اثر سلیمان سیرافی» و ابوزید‌حسن سیرافی» از ایرانیان اهل بندر‌سیراف خلیج‌فارس می‌باشد که در سال ۲۳۷هجری/۸۵۱میلادی نوشته شده. محمد محمدی‌لوی‌عباسی» از فرهیختگان عصر حاضر، پس از دست‌یابی به یک نسخه نایاب و نفیس از آن در کتابخانه‌ملّی‌پاریس، اقدام به بازگردان آن به فارسی کرده و با نام شگفتی‌های جهان باستان» در سال ۱۳۳۵خورشیدی به طبع رسانده است.

در مقدمه کتاب به قلم مترجم می‌خوانیم:

چین و هندوستان مهد فرهنگ و تمدن جهان باستان است. … کتاب حاضر مجموعه مختصر بسیار گرانبهایی‌است مشتمل بر شرح آداب و عادات و اخلاق و قوانین اجتماعی تمام دنیای قدیم، به‌ویژه مردمان هندوستان و جاوه و چین و دیگر ملل مشرق زمین.و شرح خصوصیات نژادی، منافع اقتصادی، فوائد تجارتی … و در میان تالیفات شرقی بی‌همتاست.»

کتاب نایاب سلسله‌ التواریخ به دلیل پرداختن به شرح شگفتی‌ها و عجایب مشرق زمین، افزون بر جنبه تاریخی، برای اسطوره‌شناسان و شرق‌شناسان یک منبع عالی؛ و همین‌طور به دلیل اطلاعات جغرافیایی و آب و هوایی مشرق‌زمین، برای بررسی جغرافیای تاریخی مشرق‌زمین، بسیار بی‌نظیر است.

 

حجم: 3 مگابایت


دانلود کتابدانلود، کتاب، سلسله‌، التواریخ ،(شگفتی‌،های جهان، باستان)مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

دوریس دکوراسیون مهمانپذیر و خوابگاه دانشجویی ایرانا دزفول Naghdoon رژیم هوشمند سالما حائل سفر خدمات تزریق پلاستیک کاوش/09125774932 معمای هستی پوشاک مهسا