محل تبلیغات شما

دانلود کتاب  تاریخ ایران باستان پیرنیا

کتاب نایاب " تاریخ ایران باستان " اثر بی‌نظیر "میرزا حسن‌خان مشیرالدوله" که پسین‌تر با نام "حسن پیرنیا " نامدار شد می‌باشد. پیرنیا از بزرگان واپسین روزگاران پیشوایی قاجارها بود که افزون بر نقش پررنگی که در ت معاصر ایران داشت، در رسته تاریخ نگاری نیز در ردیف بزرگان ایرانی جای گرفت.

پیرنیا را باید پدر تاریخ‌نگاری به سبک نوین در ایران دانست. او به دلیل آشنایی با زبان‌های اروپایی، توانسته بود آثار مهند و مهم تاریخ‌نویسان غربی درباره تاریخ ایران باستان را بخواند. آبشخورهای پیرنیا برای نوشتار این کتاب، تواریخ نوشته شده به زبانهای آلمانی، فرانسوی، روسی و انگلیسی است که برگردان‌هایی از منابع یونانی و رومی باستان چون تاریخ هرودوت، بودند. همچنین پیرنیا برای نگارش این کتاب از منابع عربی و فارسی نیز چون تاریخ طبری و کتب مسعودی و بیرونی و… بهره برداری کرده بود.

این کتاب نفیس شامل سرگذشت مادها، هخامنشیان و اشکانیان است. همچنین در کنار رویدادهای این سه سلسله شاهی، به تاریخ مصر و یونان و بابل و دیگر ملل پیرامون ایران نیز میپردازد.

این کتاب نایاب از بزرگترین و مورد اعتمادترین منابع برای مطالعه و پژوهش تاریخ ایران باستان است. دانلود کتاب تاریخ ایران باستان را به تمام دانش‌پژوهان و دوست‌داران تاریخ ایران باستان توصیه می‌کنیم.


دانلود کتاب 

حجم فایل: 39 مگابایت


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

پنجره زرد دانلود زیرنویس << تاثیر ماهواره ها بر زندگی نوجوانان >> تچنو techNow تکنولوژی روز جهان ... و من می نویسم! darcoffice محقق و پژوهشگر طب مشهود مدیا * صدای معرفت دینی و انقلاب اسلامی PRIME خواص گیاهان