محل تبلیغات شما

دانلود کتاب  طبقات سلاطین اسلام

" طبقات سلاطین اسلام " نوشته استانلی لین‌پول» و ترجمه زوان استاد عباس اقبال» کتاب نایاب و ارزشمندی‌ از بهترین تالیفات غربی درباره تواریخ ممالک اسلامی است.

اثر مذکور از تاریخ صدر اسلام آغاز شده و تا دوران معاصر را دربرمی‌گیرد. نویسنده در هر دوره‌ای با معرفی سلاطین و فرمانروایان آن دوره، در جدولی تاریخ و دوره حکومتی آنان، اقدامات و وقایع مهم آن برهه زمانی، چگونگی انقراض و توضیحات لازم در رابطه با هر حکومت را گردآوری کرده است.

مولف در یک پژوهش جامع و کامل، به بررسی همه سلسله‌های مسلمان پس از اسلام، از آسیای میانه تا شمال‌آفریقا و شبه‌جزیره‌اسپانیا پرداخته است. خلفای راشدین، اموی و عباسی؛ خلفا و امرای اندلس (اسپانیا)؛ امرای مراکش، تونس و شمال‌آفریقا؛ خلفای‌فاطمی، ایوبیان و ممالیک در مصر و شام؛ حکام یمن؛ امرا و شاهان ایرانی صفاریان، سامانیان، زیاریان، بوئیان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، ایلخانیان؛ سلاجقه روم و سلاطین عثمانی؛ حکام محلی جلایریان، مظفریان، سربداران؛ شاهان مستقل صفویه، افشاریه، زندیه، قاجار؛ تیموریان و شیبانیان در آسیای میانه؛ غزنویان، غوریان، سلاطین دهلی، گورکانیان و… از بخش‌های این کتاب پربار و ارزشمند است.

مطالعه این کتاب نایاب به همه دانشجویان و علاقمندان تاریخ گرایش پس‌از اسلام پیشنهاد می‌شود.

 

حجم: 21 مگابایت


دانلود کتاب


دانلود ،کتاب، طبقات، سلاطین، اسلام


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

این جا رو دوس دارم! املاک و صنایع کشاورزی ایران تبیین منظومه فکری رهبری عیسی کیانی کری متخلص به عینک باغ پیزدان خرید کاندوم فرهنگیان خورشید خرداد | Khorshid Khordad مسترکالا همه چیز درباره هک